FAQ

Siparişimi verdim, ne zaman adresime ulaşır acaba?

Siparişleriniz sistemimize girdikten sonra, en geç 5 iş günü içerisinde paketlenir ve kargoya teslim edilir. Herhangi aksi bir durumda, sipariş sahibine email aracılığı ile açıklama yapılır ve yeni teslimat tarihi ile ilgili bilgi verilir. Kargo firmalarının paket teslim süreçleri adrese göre değişiklik gösterse de, ortalama 3 iş günü içerisinde adrese teslim gerçekleştirilir. 

 

Rumisu fular ve giysilerimi nasıl yıkamalıyım? Bakımında dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?

Yün ve İpek Ürünlerinizin bakımı:
Yün ve ipek ürünleriniz için yalnızca kuru temizleme tavsiye ederiz. Ayrıca renklerin ve kullanılan kumaşın kalitesini korumak adına, kumaşa zarar verebilecek alkol, parfüm, saç spreyi ve benzeri kimyasallardan uzak tutulmasını, yağmur suyu ve uzun sure direkt güneş ışığına maruz bırakılmamasını önemle öneririz.

Koton ve Keten Ürünlerinizin bakımı:
Koton ve keten ürünlerimiz son derece ince bir kumaşa basıldığından, elde ve soğuk suda nazikçe yıkanmasını, ve ardından sererek kurutulmasını önemle öneririz. Kuru temizleme de yapılabilir. Ürününüz kesinlikle sıcak suyla yıkanmamalı, veya ıslakken sıkılmış ya da katlı bir şekilde bırakılmamalıdır. Alkol, tuz, klorlu su veya daha farklı kimyasallar ince kumaşa zarar verebileceğinden, ürününüzden uzak tutulmalıdır. Bu nedenle fularınızın parfüm, losyon, saç spreyi, vb benzeri kimyasal maddelerle temas etmemesini, uzun süre tuzlu suda ya da direkt güneş ışığında bırakılmamasını tavsiye ederiz.

Yağmurluk ve Puffer ceket bakımı:

Kuru temizleme öneriyoruz.

Rumisu siparişimi nasıl iade edebilirim, ya da değiştirebilirim?

Online store’umuz üzerinden veya çeşitli etkinliklerimiz sırasında doğrudan bizden satın aldığınız ve kullanmadığınız ürünleri, 15 iş günü içinde iade/değişim yapabilirsiniz.
İade etmek istediğiniz ürün ile ilgili olarak bize hello@rumisu.com adresine bir bilgilendirme e-maili atarak ve ardından ürününüzü ofis adresimize göndererek iade sürecini başlatabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürününüz ofisimize ulaştıktan sonra, ödeme yaptığınız kartınıza ücret iadesi gerçekleşecektir. Değişim istendiği takdirde aynı kategori/fiyat aralığında olan başka bir ürün ile değişim yapılması mümkündür.

Farklı kategoriden bir ürün ile değişim istendiği takdirde; iade ve ardından tekrar satın alma yaparak ilerlenebilir.


Rumisu ile ilgili en güncel bilgileri nereden alabilirim?

Markamızla ilgili en yeni gelişmeleri takip etmek icin sizi Instagram sayfamıza bekliyoruz: @rumisuworld

Hediye Paketi Talebi

Siparişinizin hediye paketi olarak hazırlanmasını istediğiniz takdirde, hello@rumisu.com adresimize, bu isteğinizi yazılı olarak ulaştırmanız yeterli olacaktır.